2017 Div 1

ORDER OF PLAY SATURDAY 21 OCTOBER 2017

MATCH TIME A B RESULT
1 0930 Kabras Makueni  12-0
2 0950 Daystar Kisumu  10-14
3 1010 Impala Webuye  36-0
4 1030 Kisii Egerton  24-12
5 1050 KCB Catholic  22-19
6 1110 Blad MKU Stingerz  19-17
7 1130 Homeboyz MMUST  31-0
8 1150 Bulls UoE  12-0
9 1210 Kabras Kisumu  24-0
10 1230 Daystar Makueni  0-31
11 1250 Impala Egerton  35-0
12 1310 Kisii Webuye  7-17
13 1330 KCB MKU Stingerz  36-0
14 1350 Blad Catholic  31-7
15 1410 Homeboyz UoE  46-0
16 1430 Bulls MMUST  12-12
17 1450 Makueni Kisumu  17-0
18 1510 Webuye Egerton  14-12
19 1530 Catholic MKU Stingerz  24-7
20 1550 MMUST UoE  22-17
21 1610 Kabras Daystar  26-0
22 1630 Impala Kisii  10-5
23 1650 KCB Blad  17-7
24 1710 Homeboyz Bulls  27-0

STANDINGS

POOL A :

  P W D L F A DIFF Pts
 Kabras  3  3  0  0  62  0  62  12
Makueni  3  2  0  1  48  12  36  9
 Kisumu  3  1  0  2  14  51  -37  6
 Daystar  3  0  0  3  10  71  -61  3

POOL B :

  P W D L F A DIFF Pts
 Impala  3  3  0  0  81  5  76  12
 Webuye  3  2  0  1  31  55 -24  9
 Kisii  3  1  0  2  36  39  -3  6
 Egerton  3  1  0  2  38  59  -21  6


POOL C :

  P W D L F A DIFF Pts
 KCB  3  3  0  0  75  20  55  12
 Blad  3  2  0  1  57  41  16  9
 Catholic  3  1  0  2  50  60  -10  6
 MKU Stingerz  3  0  0  3  24  79  -55  3


POOL D :

  P W D L F A DIFF Pts
 Homeboyz  3  3  0  0  104  0  104  12
 Bulls  3  1  1  1  24  39  -15  7
 MMUST  3  1  1  1  34  60  -26  7
 UoE  3  0  0  3  17  80  -63  7

CHRISTIE SEVENS DAY TWO, SUNDAY 22 OCTOBER 2017

 
MATCH TIME A B RESULT
CHALLENGE TROPHY QUARTERS
25 9.00am  Kisumu  UoE  7-17
26 9.20am  Catholic  Egerton  29-0
27 9.40am  MMUST  Daystar  5-21
28 10.00am  KIsii  MKU Stingerz  24-5
CUP QUARTERS
29 10.20am  Kabras  Bulls  26-0
30 10.40am  KCB  Webuye  36-0
31 11.00am  Homeboyz  Makueni  15-5
32 11.20am  Impala  Blad  10-17
13TH PLACE SEMIS
33 11.40am  Kisumu  Egerton  10-5
34 12.00pm  MMUST  MKU Stingerz  10-12
CHALLENGE TROPHY SEMIS
35 12.20pm  UoE  Catholic  0-17
36 12.40pm  Daystar  Kisii  15-10
5TH PLACE SEMIS
37 2.00pm  Bulls  Webuye  29-5
38 2.20pm  Makueni  Impala  5-15
CUP SEMIS
39 2.40pm Kabras  KCB  5-12
40 3.00pm  Homeboyz  Blad  22-7
13TH PLACE FINAL
41 3.20pm  Kisumu  MKU Stingerz  12-10
CHALLENGE TROPHY FINAL
42 3.40pm  Catholic  Daystar  21-7
FIFTH PLACE FINAL
43 4.00pm  Bulls  Impala  12-17
THIRD PLACE PLAYOFF
44 4.20pm  Kabras  Blad  19-7
CUP FINAL
45 4.40pm  KCB  Homeboyz  10-12
Facebook Comments