2017 Div 1

2017 Driftwood Sevens 

Day One, Saturday 2 September 2017

MATCH TIME A B RESULT
1 10.00am Homeboyz Blak Blad  27-5
2 10.18am Nakuru Western Bulls  12-0
3 10.36am Quins Oilers  17-7
4 10.54am Mwamba Kisii  17-17
5 11.12am Impala Machine   5-7
6 11.30am KCB Mombasa  25-7
7 11.48am Strathmore Nondies  12-17
8 12.06pm Kabras KCA  24-0
9 12.24pm Homeboyz Western Bulls  36-7
10 12.42pm Nakuru Blak Blad  10-10
11 1.00pm Quins Kisii  17-0
12 1.18pm Mwamba Qilers  0-14
13 1.36pm Impala Mombasa  25-0
14 1.54pm KCB Machine  7-5
15 2.12pm Strathmore KCA  29-0
16 2.30pm Kabras Nondies  17-0
17 3.24pm Blak Blad Western Bulls  17-0
18 3.42pm Oilers Kisii  17-0
19 4.00pm Machine Mombasa  17-0
20 4.18pm Nondies KCA  27-0
21 4.36pm Homeboyz Nakuru  14-12
22 4.54pm Quins Mwamba  7-0
23 5.12pm Impala KCB  17-7
24 5.30pm Strathmore Kabras  0-17

 Standings

Pool A

P W D L F A DIFF Pts
QHomeboyz 3 3 0 0 77 24 43 q12
Q Nakuru 3 1 1 1 34 24 10 7
Blad 3 1 1 1 32 37 -5 7
Bulls 3 0 0 3 7 65 -58 3

Pool B

P W D L F A DIFF pts
QQuins 3 3 0 0 41 7 34 12
Q Oilers 3 2 0 1 38 17  21 9
Mwamba 3 0 1 2 17 38 -21 4
Kisii 3 0 1 2 17 51 -34 4

Pool C

P W D L F A DIFF Pts
QImpala 3 2 0 1 47 14 33 9
QMachine 3 2 0 1 29 12 17 9
KCB 3 2 0 1 39 27 12 9
Mombasa 3 0 0 3 7 67 -60 3

Pool D

P W D L F A DIFF Pts
QKabras 3 3 0 0 58 0 58 12
QNondies 3 2 0 1 44 19 25 9
Strath 3 1 0 2 41 34 7 5
KCA 3 0 0 3 0 80 -80 2

Day Two, Sunday 3 September 2017

KCA

MATCH TIME A B RESULT
CHALLENGE TROPHY QUARTERS
25 9.00am Blak Blad KCA  26-7
26 9.20am KCB Kisii  22-5
27 9.40am Strathmore Bulls  24-12
28 10.00am Mwamba Mombasa  36-5
CUP QUARTERS
29 10.20am Homeboyz Nondies  19-7
30 10.40am Impala Oilers  0-10
31 11.00am Kabras Nakuru  5-12
32 11.20am Quins Machine  0-7
13TH PLACE SEMIS
33 11.40am KCA Kisii  14-33
34 12.00pm Bulls Mombasa  22-7
CHALLENGE TROPHY SEMIS
35 12.20pm Blak Blad KCB  7-12
36 12.40pm Strathmore Mwamba  0-24
5TH PLACE SEMIS
37 2.00pm Nondies Impala  0-20
38 2.20pm Kabras Quins  14-0
CUP SEMIS
39 2.40pm Homeboyz Oilers  10-5
40 3.00pm Nakuru Machine  5-0
13TH PLACE FINAL
41 3.20pm Kisii Bulls  7-10
CHALLENGE TROPHY FINAL
42 3.40pm KCB Mwamba  10-12
FIFTH PLACE FINAL
43 4.00pm Kabras Impala  12-5
THIRD PLACE PLAYOFF
44 4.20pm Oilers Machine  21-5
CUP FINAL
45 4.40pm Homeboyz Nakuru  17-7
Facebook Comments