Day 1, Saturday 15 September 2018

TIME POOL FIXTURE RESULT
930 A Kabras Sugar v Mean Machine  12-10
950 A Stanbic Mwamba v Narvskaya Zastava  38-12
1010 B Top Fry Nakuru v Menengai Oilers  24-12
1030 B Menengai Cream Homeboyz v Blue Bulls TUKS  26-7
1050 C Kenya Harlequin v Northern Suburbs  48-0
1110 C Resolution Impala Saracens v Uganda Emerging 7s  5-5
1130 D Nondescripts v Resolution Kisii  36-5
1150 D KCB v Strathmore Leos  17-14
BREAK
1220 A Kabras Sugar v Narvskaya Zastava  10-12
1240 A Stanbic Mwamba v Mean Machine  31-12
1300 B Top Fry Nakuru v Blue Bulls TUKS  5-40
1320 B Menengai Cream Homeboyz v Menengai Oilers  14-0
1340 C Kenya Harlequin v Uganda Emerging 7s  17-19
1400 C Resolution Impala Saracens v Northern Suburbs  28-7
1420 D Nondescripts v Strathmore Leos  12-31
1440 D KCB v Resolution Kisii  26-10
BREAK
1510 A Mean Machine v Narvskaya Zastava  42 – 12
1530 A Stanbic Mwamba v Kabras Sugar  31-21
1550 B Menengai Oilers v Blue Bulls TUKS  19-21
1610 B Menengai Cream Homeboyz v Top Fry Nakuru  43-12
1630 C Northern Suburbs v Uganda Emerging 7s  0-29
1650 C Resolution Impala Saracens v Kenya Harlequin 5-26
1710 D Resolution Kisii v Strathmore Leos  0-29
1730 D KCB v Nondescripts  12-12

 

Day Two

Sunday 16 September 2018

TIME CATEGORY FIXTURE RESULT
900 Challenge Trophy QF1 Kabras Sugar v Menengai Oilers  17-12
920 Challenge Trophy QF2 Nondescripts v Northern Suburbs  19-14
940 Challenge Trophy QF3 Top Fry Nakuru v Narvskaya Zastava  43-7
1000 Challenge Trophy QF4 Resolution Impala Saracens v Resolution Kisii  21-26 after extra time
1020 Cup QF1 Stanbic Mwamba v Blue Bulls TUKS  14-22
1040 Cup QF2 KCB v Kenya Harlequin  14-22
1100 Cup QF3 Menengai Cream Homeboyz v Mean Machine  29-5
1120 Cup QF4 Uganda Emerging 7s v Strathmore Leos  17-29
BREAK
1150 13th Place  SF1 Menengai Oilers v Northern Suburbs  31-5
1210 13th Place SF2 Narvskaya Zastava v Resolution Impala Saracens  10-31
1230 Challenge Trophy SF1 Kabras Sugar v Nondescripts  12-24
1250 Challenge Trophy SF2 Top Fry Nakuru v Resolution Kisii  26-7
1310 5th Place SF1 Stanbic Mwamba v KCB  0-24
1330 5th Place SF2 Mean Machine v Uganda Emerging 7s  5-17
1350 Cup SF1 Blue Bulls TUKS v Kenya Harlequin  5-10
1410 Cup SF2 Menengai Cream Homeboyz v Strathmore Leos  41-5
BREAK
1440 13th Place Final  Menengai Oilers v Resolution Impala Saracens  12-5
1500 Challenge Trophy Final  Nondescripts v Top Fry Nakuru  21-14
BREAK
1530 5th Place Final  KCB v Uganda Emerging 7s  29-5
1550 3rd Place Playoff  Blue Bulls TUKS v Strathmore Leos  31-5
BREAK
1630 Cup Final  Kenya Harlequin v Menengai Cream Homeboyz  19-24 after extra time
Facebook Comments
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com